מישל אובמה על גיל המעבר: "אנחנו מתנהגות כאילו זה לא קורה"

בפודקאסט שקיימה עם חברתה, שרון מלון, גניקולוגית ורופאה מיילדת, השתיים מדברות על הכרה ציבורית בגיל ועל דימויי גוף ונראות חברתית

מישל אובמה היא הרבה יותר מהאישה לצד בעלה וזה לא חדש. הגברת הדעתנית והמשפיעה מדברת בפודקאסט שלה, ממש כמו בספר שהוציאה והסרט שנעשה עליה, על נשיות, קריירה, גיל, משקל ומה לא. בשיחה שניהלה בפודקאסט שלה עם חברתה שרון מלון, גניקולוגית ורופאה מיילדת, סיפרה על גל חום שעלה אצלה בעיצומה של טיסה במסוק הנשיאותי, לפני אירוע בו השתתפה עם בן זוגה, הנשיא ברק אובמה: "זה היה כאילו שמו לי כבשן בתוכי ואז הגבירו. הכל כאילו נמס ואני חשבתי 'ובכן, זה משוגע, אני לא יכולה לשאת את זה'. חשוב לדבר על זה בחברה מפני שמחציתנו עוברות את זה אבל אנחנו מתנהגות כאילו זה לא קורה", אמרה אובמה בת ה-56.

אובמה ציינה שבעלה, כנשיא ארה"ב, היה מוקף בנשים בקבינט, "רבות מהן בגיל המעבר והוא ראה את זה, מפני שזיעה החלה לזלוג והוא הבין שקורה משהו. ובכן, ככה אנחנו חיות והוא לא התפרק מזה, רק היה מבקש שידליקו את המזגן".

"בגיל מסוים, כנשים, אנחנו מאבדות מערכנו בחברה, שלא כמו גברים, שערכם רק עולה כשהם מתבגרים. גם הדימויים שמשודרים לנו בטלוויזיה, של גברים מבוגרים מרושלים עם צעירה וגם אם היא בגילנו היא מושלמת…האישה נראית תמיד טוב מבעלה. שמעתי נשים רבות בגילי, הן מרגישות שרואים אותן פחות במקומות ציבוריים והן כבר לא מסובבות ראשים. נשים מתוגמלות כשהן לא נראות בגילן…שבסופו של דבר, זה כמו להגיד שלא נראה שהן מתבגרות".

"ערכן של נשים עולה ככל שהן תופסות פחות מקום", אמרה מלון בהקשר של דימוי הגוף הנדרש מנשים. "להיות רזה ולהיות בריאה אלה שני דברים שונים לחלוטין", היא גם התיחסה ללחץ על נשים להמשיך כרגיל עם משרות תובעניות בבגדים ייצוגיים, כשחלקן סובלות מגלי חום או כאבי מחזור קיצוניים. "זה מרגיש כאילו דקרו אותך בסכין ואז סובבו", היא אמרה ותהתה אם גברים היו עומדים בזה. לסיום, קראה מלון להעלות מודעות לנושאים אלה בחברה.

מקור הכתבה >> 

תמונה: By Tim Pierce – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52445954

אולי תאהבו גם ...

לרוץ בגיל המעבר

ד"ר שרה ברגר, רופאה שעוסקת בדרך כלל בלימוד ומחקר של מוטוריקת ילדים, כתבה באתר runningwoman.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.